Komenda Portu Wojennego Gdynia
MEDALE DLA NIEPODLEGŁEJ.
14.11.2018
Żołnierze Wojskowego Zespołu Sportowego Komendy Portu Wojennego Gdynia stanęli na podium Wojskowych Mistrzostw Świata CISM w judo oraz w maratonie.

W dniach 06-12.11 2018 r. w Rio de Janeiro w Brazylii odbyły się Wojskowe Mistrzostwa Świata CISM w judo.
W zawodach startowało 171 zawodników reprezentujących 19 państw. W składzie reprezentacji narodowej znalazły się zawodniczki Wojskowego Zespołu Sportowego Komendy Portu Wojennego Gdynia. St. mar. Daria Pogorzelec wywalczyła srebrny medal w kategorii 70 kg., brązowe medale zdobyły; st. mar. Kinga Kubicka w kategorii 48 kg. oraz mar. Karolina Pieńkowska w kategorii 52 kg.
Podczas walk finałowych naszych zawodników zaszczycili swoją obecnością Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Brazylii Pani Marta Olkowska, oraz Attache Wojskowy Pan Pułkownik Krzysztof Rojek.
Następnie na zaproszenie Ambasady RP w Brazylii nasza reprezentacja wzięła udział w ceremonii podświetlenia w kolorach narodowych Figury Chrystusa Odkupiciela.
11 listopada. - dokładnie w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości reprezentanci Wojskowego Zespołu Sportowego Komendy Portu Wojennego Gdynia stanęli na starcie maratonu Wojskowych Mistrzostw Świata CISM, który odbył się w Bejrucie w Libanie.
W kategorii mężczyzn st. mar. Marcin Chabowski wywalczył srebrny medal indywidualnie i zespołowo.
W kategorii kobiet mar. Aleksandra Lisowska zdobyła srebrny medal indywidualnie oraz złoty medal w klasyfikacji zespołowej.
Zawody rozegrano w ramach Beirut Marathon, w którym udział wzięło 1300 osób, a rywalizacja była wymagająca, głównie ze względu na panujące warunki atmosferyczne oraz zanieczyszczenie powietrza.