Komenda Portu Wojennego Gdynia
Brązowy medal  żołnierzy Wojskowego Zespołu Sportowego na 50. Wojskowych mistrzostwach świata w strzelectwie
12.06.2018
W dniach 29.05 - 06.06.2018 r. w Thun w Szwajcarii odbyły się, organizowane pod patronatem Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego (CISM), 50. Wojskowe Mistrzostwa Świata w strzelectwie.

W jubileuszowych zawodach startowało 555 zawodników, w tym: 410 mężczyzn i 145 kobiet z 45 państw.

W strzelaniu z pistoletu nasz kraj reprezentowali żołnierze Wojskowego Zespołu Sportowego Komendy Portu Wojennego Gdynia. Walczyli oni w dwóch konkurencjach, w których należało się wykazać nie tylko celnym, ale i szybkim strzelaniem. Najlepiej zaprezentowała się drużyna mężczyzn w składzie: st. bosm. Piotr Daniluk, st. bosm. Radosław Podgórski oraz mar. Tomasz Wawrzonowski, która w konkurencji wojskowy pistolet szybkostrzelny 25 m (60 strzałów) wywalczyła drużynowo brązowy medal. Nasi zawodnicy ulegli jedynie drużynom Chin  i Korei Południowej, tracąc do drugiego miejsca tylko jeden punkt. W tej samej konkurencji st. bosm. Radosław Podgórski indywidualnie uplasował się na dziesiątej pozycji. W drugiej konkurencji - pistolet centralnego zapłonu 25 m (30 + 30), do brązowego medalu w klasyfikacji drużynowej naszym zawodnikom zabrakło zaledwie sześciu punktów. Indywidualnie st. bosm. Piotr Daniluk zajął siódme miejsce.

W składzie drużyny kobiet  znalazły się dwie zawodniczki Wojskowego Zespołu Sportowego Komendy Portu Wojennego Gdynia:

- por. Sławomira Szpek;

- mar. Joanna Tomala;

które zajęły czwarte miejsce w konkurencji pistolet sportowy, tracąc do podium 4 punkty. Wysokie piąte miejsce indywidualnie w tej konkurencji zajęła mar. Joanna Tomala. W drugiej konkurencji - wojskowy pistolet szybkostrzelny polki uplasowały się na siódmej pozycji.