Komenda Portu Wojennego Gdynia
Aktualności
ŻOŁNIERZE KPW GDYNIA NA PODIUM W HALOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI W LEKKIEJ ATLETYCE
20.02.2018
W dniach 17-18 lutego br. w Toruniu odbyły się 62. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. W zawodach brali udział żołnierze Wojskowego Zespołu Sportowego KPW Gdynia zdobywając złoty i brązowy medal.

W biegu na 800 m - mar. Angelika CICHOCKA uzyskała czas 2:04.81 s. i osiągnęła linię mety na 1. miejscu, zdobywając tym samym złoty medal.

Mar. Artur NOGA w biegu na 60 m przez płotki osiągnął czas 7.87 s. i tym samym uplasował się na trzecim miejscu i zdobył medal brązowy.

Kolejny medal Mistrzostw Polski sprawia ogromną radość. Mam ich w dorobku około 40 licząc od początku mojej kariery. Jest to uwieńczenie ciężkiej pracy jaką wykonaliśmy w przygotowaniach do Halowych Mistrzostwa Świata, które już w marcu odbędą się w Birmingham. Po raz kolejny będę reprezentować kraj i Wojsko Polskie na arenie międzynarodowej. Biegi na imprezach rangi mistrzowskiej nieco różnią się od zwykłych mityngów, często liczy się nie tylko dobra dyspozycja, ale też taktyka i trochę szczęścia. Przede mną jeszcze jeden sprawdzian w Glasgow i stamtąd prosto do Birmingham, aby walczyć o medale - powiedziała po swoim biegu złota medalistka Halowych Mistrzostw Polski, Angelika Cichocka.


Zdjęcia: źródło PZLA.

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych