Komenda Portu Wojennego Gdynia
Pierwsza w Europie, szósta na Świecie!
14.08.2017
Angelika Cichocka, sportowiec i żołnierz Wojskowego Zespołu Sportowego Komendy Portu Wojennego Gdynia, wczoraj została szóstą zawodniczką mistrzostw świata na 800 metrów. Polka o pół sekundy poprawiła rekord życiowy. Gratulujemy!

Angelika od samego początku bardzo ambitnie walczyła na dystansie, ale kontrowersyjna koalicja afrykańska okazała się zdecydowanie za szybka. Konkurentki narzuciły niezwykle mocne tempo. Polka po pierwszym okrążeniu próbowała gonić rywalki, co na finiszu dało naszej reprezentantce wysoką szóstą lokatę. Cichocka tym samym została najlepszą z Europejek i wynikiem 1:58.41 zdecydowanie poprawiła rekord życiowy.

Dla Cichockiej był to drugi finał na mistrzostwach świata w lekkiej atletyce w Londynie. Wcześniej zajęła 7. lokatę na 1500 metrów.